Vlastnosti šátků Ellevill

Byadmin
213_ellevill_dinarasun11_4

Styl tkaní šátků Ellevill je jedinečný a také jejich vlastnosti jsou jedinečné.

Plátno je poměrně tenké, přesto je šátek dostatečně nosný i pro těžší děti. Příčně pruží a miminko snadno těsně obepne, přitom se neprověšuje a během nošení nepovoluje. Tím, že látky není příliš, je vázání jednodušší, uzly jsou příjemně malé.

Většina šátků Ellevill je tkaná přímo na šíři 70 cm. Lemy jsou už z výroby tkané zhuštěněji a pevněji, takže není nutné látku zakládat a prošívat tak, jak je tomu u většiny ostatních šátků na nošení dětí. Díky tomu nemá miminko ani rodiče co tlačit, na ramenou se lemy nezařezávají.

Velmi specifický je u šátků Ellevill střih jejich cípů. Cípy jsou zkosené, zkosení mají dlouhé asi 60cm. Takto dlouhé zkosení je originálním designovým prvkem, navázaný šátek s dlouhými cípy dokáže vypadat velmi originálně a může být dobrým oděvním doplňkem.

Šátky jsou vyráběny v Indii.  Zpočátku byly tkané tkalci ručně. Složitě vytkávaný žakárový vzor dokáží vyrobit jen zkušení tkalci, i přes to byly charakteristickým rysem šátků Ellevill drobné nerovnosti ve vazbě způsobené různou intenzitou napínání nití, nopky a vetkané nitky tam, kde se nitě napojovaly.  Tyto nerovnosti nemohou ohrozit bezpečnost používání šátků, patří ke krásně ruční práce.
Zájem o šátky byl a je ale velmi velký, objem výroby přerostl možnosti tkalců. Proto se šátky nyní tkají strojově, nejde ale stále o moderní plně automatické stroje.  Výroba šátků Ellevill si stále udržuje vysoký podíl ruční práce, i u nových strojově tkaných šátků se nerovnosti ve vazbě a drobné nopky mohou vyskytovat a patří to k jejich „šátkové duši“.

Střed šátků je pro lepší orientaci při vázání označen našitou textilní cedulkou.

Zajímají vás reference od nosících  rodičů?

Šátky Ellevill spatřily světlo světa teprve v roce 2008. Od té doby si ale již stačily vybudovat mezi ostatními značkami pevnou pozici a velmi dobře jsou hodnoceny nosícími rodiči na celém světě. Dosavadní dobré reference na českých fórech nás mohou jen těšit.

Diskuze s referencemi na stránkách NošeníDětí.cz
diskuzní vlákno je velmi dlouhé, můžete jen zrychleně listovat, příspěvky s referencemi jsou psány zeleným písmem


Jak šátky udržovat?

100% bavlna

Šátek můžete prát prát až na 60 stupňů, pro odstranění běžných nečistot ale obvykle stačí teplota 40 stupňů. Žehlit na střední stupeň, nesušit v sušice.  Po vyprání šátek přežehlete, vlákna se tak vždy narovnají. Nebělit.

s příměsí hedvábí

Šátek je možné prát ve vlažné vodě na 30 stupňů.   Nešušte v sušičce, hedvábí rychleji degraduje také při sušení na přímém ostrém slunci.  Používejte pouze jemné prací prostředky, ideální jsou prací prostředky určené přímo na hedvábí.  Nebělit, odstřeďovat na menší otáčky, nesušit v sušičce.