Bezpečnost

Byadmin

ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST


213_ellevill_dinarasun71_3 OEKO-TEX…
veškeré šátky nyní prochází nezbytnými testy, aby mohly obdržet Eco-tex standard 100 certifikát. Známka Eko-Tex® je nadstandartním testem zdravotní nezávadnosti, který koncovým uživatelům zaručuje, že výrobky prochází pravidelnými testy nezávislých institucí a jsou pro malé děti chemicky bezpečné.

CO NEJMÉNĚ CHEMIKÁLIÍ… každá kolekce šátků je barvena azo-free barvivy dle evropských norem.


Nechali jsme šátky Ellevill testovat u Textilního zkušebního ústavu v Brně.
Podle chemických zkoušek testujících obsah některých nebezpečných chemikálií, stálobarevnost při otěru, odolnost vůči působení potu a slin, jsou šátky ve shodě s požadavky české vyhlášky č. 84/2001 Sb na výrobky pro děti do 3 let.

Osvědčení včetně příloh si můžete stáhnout ve formátu .pdf
Osvědčení o shodě s vyhláškou č. 84/2001Sb.

BEZPEČNÉ NOŠENÍ V ŠÁTKU:

210_ellevill_black21_2 - úvazy trénujte před zrcadlem, ideálně nejprve třeba s plyšákem nebo panenkou. Dokud si nejste zpočátku vázáním jistí, požádejte o pomoc a kontrolu jinou dospělou osobu.
- první pokusy vázání na záda zkoušejte nad měkkou podložkou, třeba nad postelí, můžete požádat o pomoc další osobu.
- zpočátku je dobré zkontrolovat správnost úvazu dodatečně v zrcadle, to platí zejména pro vázání na zádech. Pozici miminka kontrolujte průběžně i během nošení – ve výlohách, v oknech automobilů, zrcátkem…
- úvaz dobře dotahujte a vždy ho zakončujte dvojitým uzlem, který se nemůže povolit.
- minimalizujte riziko pádu – pozor na kluzké povrchy, doporučujeme bezpečnou obuv bez vysokých podpatků. S navázaným dítětem není doporučena jízda na kole, na inline bruslích ani na klasických bruslích, na běžkách… !!! Stejně jako jste chránili miminko v těhotenství, chraňte ho i navázané na Vás.
- s dítětem navázaným na břiše nežehlete a vyhýbejte se horkým nádobám a páře při vaření.
- pozor, dítě na vašich zádech dosáhne daleko!
- s navázaným miminkem a batoletem zaberete větší prostor – pamatujte na to při průchodu dveřmi a podobně…
- dbejte na to, aby mělo miminko vždy dostatečný přísun vzduchu, nikdy by nemělo mít zakrytou pusinku a nosík látkou. Hlavička nesmí být příliš v předklonu, mezi bradičkou a hrudníčkem by mělo být místo minimálně na prst.